Značka ELF slaví 50 let partnerství s Renault a uvádí na trh novou řadu značkových maziv: ELF EVOLUTION RN-TECH

Paříž, listopad, 2018 – Již půl století sdílí značka ELF s francouzskou automobilkou Renault své inovativní postupy a zkušenosti v oblasti vývoje maziv.  Hodnoty, na nichž je toto dlouhodobé partnerství založeno, v poslední době inspirovaly vývoj nové řady maziv ELF EVOLUTION RN TECH, která je určena pro všechny modely automobilů vyrobené Renaultem v roce 2018.

Z výsledků spolupráce ELF a Renaultu se motoristé těší již celých 50 let. Vzájemné partnerství stojí na odhodlání určovat trendy trhu a představovat nejnovější technologické inovace, které profesionálům přinesou zvýšení výkonnosti na závodních okruzích a běžným uživatelům každodenní potěšení z jízdy. Angažmá značky ELF ve vrcholových automobilových soutěžích umožňuje obou partnerům získávat cenné zkušenosti a ty pak dále uplatňovat při vývoji účinnějších produktů, které denně používají miliony motoristů.

Na závodních okruzích i na silnicích, při práci se závodními vozy i běžnými řidiči - společnost ELF využívá všech příležitostí, aby nabídku svých motorových olejů neustále zlepšovala a chránila tak motory Renault před opotřebením a korozí, optimalizovala jejich odolnost, životnost i úsporu paliva.

Nová řada maziv je na trh uvedena jako limitovaná série u příležitosti výročí 50 let partnerství ELF a značky Renault.

Nová Co-Branded řada ELF EVOLUTION RN-TECH

Nová řada vysoce výkonných a spolehlivých maziv uvedená společně pod značkou Renault i ELF splňuje nové standardy automobilových výrobců RN17, RN17 FE a RN RSA.

Společnost ELF využívá své technologické know-how k vývoji optimalizované řady třech co-branded olejů, které vyhoví všem modelům Renault vyrobeným v roce 2018. Uveďme dva příklady za všechny - olej ELF EVOLUTION RN-TECH ELITE FE 0W-20 pro nový Scenic IV MPV a olej ELF EVOLUTION RN-TECH SPORT 0W-40 pro Alpine A110. Nová řada s rezervou splňuje nejnovějších technické a ekologické požadavky, které Evropská asociace výrobců automobilů zavedla v rámci norem ACEA, a díky nižšímu tření snižuje spotřebu paliva, v případě oleje ELF EVOLUTION RN-TECH ELITE FE 0W -20 až o 3%*.

“V průběhu uplynulých 50 let zaznamenalo partnerství ELF-Renault pozoruhodné úspěchy, "uvádí Mathieu Soulas, viceprezident společnosti Total Lubrifiants. "Naše spolupráce tímto samozřejmě nekončí, s Renaultem po boku jsme připraveni řešit všechny environmentální, technické i obchodní výzvy, které nám budoucnost přinese.”

* Měřeno v rámci standardizovaného zkušebního testu M111FE na spotřebu paliva

O Total Lubrifiants

Total Lubrifiants je přední světový výrobce a prodejce motorových olejů a maziv. Má 41 továren po celém světě a 5 800 zaměstnanců ve 150 zemích. Společnost nabízí inovativní, účinné a ekologické výrobky a služby, které vyvíjí více než 130 specialistů výzkumného a vývojového centra. Total Lubrifiants je preferovaným partnerem na trzích s automobily a s průmyslovými a loďařskými výrobky.

lubricants.total.com

elf.com

O Total Marketing & Services

Společnost Total Marketing & Services vyvíjí a prodává ropné produkty a související služby. Ve 110 zemích zaměstnává 31 000 zaměstnanců a její výrobky a služby se prodávají ve 150 zemích světa. Síť 16 000 čerpacích stanic v 65 zemích každý den obslouží více než 8 milionů zákazníků. Společnost Total Marketing & Services, čtvrtý největší distributor maziv na světě a přední distributor ropných produktů v Africe, provozuje 50 výrobních závodů, kde vyrábí maziva, asfalt, aditiva, speciální paliva a kapaliny, které upevňují její rostoucí pozici na trhu.   

O společnosti TotalTotal je celosvětový výrobce a dodavatel energie, přední mezinárodní společnost obchodující s plynem a oleji a významný hráč v oblasti nízkouhlíkových energií. Total po světě zaměstnává 98 000 lidí, kteří pracují na výzkumu a poskytování lepší, spolehlivější, čistší, efektivnější a inovativní energie dostupné co největšímu počtu zákazníků. Total působí ve 130 zemích světa a jeho snahou je, aby aktivity společnosti měly pozitivní a trvalý přínos v hospodářské, sociální i environmentální oblasti.

 

* * * * *

Kontakt pro tisk

Elise Marbach l [javascript protected email] l @totalpress

Upozornění

Tato tisková zpráva má pouze informativní charakter a nelze z ní vyvozovat žádné právní důsledky. Subjekty, ve kterých má TOTAL S.A. přímé nebo nepřímé investice, jsou samostatné právnické osoby. Společnost TOTAL S.A. nenese žádnou odpovědnost za jejich jednání nebo opomenutí. Ve zprávě se pro zjednodušení mohou objevit výrazy "Total" a "Total Group", které obecně odkazují na společnost TOTAL S.A. a / nebo její dceřiné společnosti. Podobně mohou být také slova "my", "my" a "náš" použitá ve vztahu k dceřinným společnostem nebo společnostem, které pro  ně pracují.

Zpráva může obsahovat výhledové informace a prohlášení vypracované na základě ekonomických údajů a předpokladů vycházejících z daného ekonomického a konkurenčního prostředí či aktuálně známých regulativů. Tyto informace podléhají řadě rizikových faktorů a v budoucnu se mohou ukázat jako nepřesné. Společnost TOTAL S.A. ani její dceřiné společnosti nepřebírají žádnou povinnost veřejně aktualizovat výhledové informace nebo prohlášení, cíle nebo trendy obsažené v této zprávě, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí nebo jiných skutečností.

resizer-video.png