motorsport-tema3.jpg motorsport-mobile-3.jpg

DAKAR 2018
třetí vítězství týmu Peugeot Total v řadě

TOTAL partnerem Rallye Praha Revival 2017

revival2.jpeg

Již 7. ročník setkání legend motoristického sportu, bývalých automobilových závodníků a příznivců historických sportovních a závodních vozů, se uskuteční o víkendu 28. – 30. dubna. Organizuje ho tradičně Ústřední automotoklub České republiky společně s pobočným spolkem ÚAMK Sdružení českého autosportu za velké mediální podpory ČT 4 Sport v živých vstupech a v dalších reportážích během celé této sportovní motoristické akce. Oblibu této sportovně- společenské- události dokládá tradičně velká účast více než 160 posádek. Vedle našich posádek se na start postaví i zahraniční účastníci z  12 zemí Evropy.

 

Nejznámější legendou jezdců startujících v historickém voze Škoda bude Johnyho Hauglanda, kterého bude Revivalem navigovat manželka Julia. Tradičně silně zastoupené bude Polsko. Velkou pozornost budí každý rok u diváků italská squadra s unikátními Lanciemi. Zahraniční účast potvrzuje renomé, jaké si Revivaly za dobu konání získaly, ale hlavní je účast našich domácích jezdců, kteří se nesmazatelně zapsali do historie našeho automobilového sportu. Bývalí tovární jezdci Škody V. Blahna, M. Zapadlo, V. Berger- Z. Petera a řada dalších i mezinárodně úspěšných závodníků si dá dostaveníčko na Revivalu, aby si zavzpomínali na svá aktivní léta a připomněli se fanouškům.

Revival slavnostně zahájí ojedinělý velkolepý start 160 vozů v pátek večer z Václavského náměstí v Praze.

Pro posádky je připraven itinerář, který pro následující dny provede posádky středními a severními Čechami. Celou trať musí zúčastnění sportovci projet za dodržování dopravních předpisů a pravidel silničního provozu. Samostatnou kapitolu tvoří několik uzavřených úseků, tzv. show sections, kde mohou řidiči předvést své sportovní motoristické umění. Partnerem akce je společnost Total ČR.

Fotogalerie

resizer-video.png