Nový český pohár pro posádky s vozem Peugeot 208 R2

peugeot-t.k.24.1.2017-photo-zdenek_sluka-0004.jpg

Út, 01/24/2017

V Mistrovství ČR v rally se letos poprvé představí nový pohár pro vozy Peugeot 208 kategorie R2, a to pod názvem PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. Jeho promotérem bude Gekon Racing, hlavními partnery budou značka Peugeot v ČR a společnost Total ČR.

Peugeot Sport ČR, Total ČR a Gekon Racing spojily své zkušenosti a prostředky k vytvoření společného projektu – PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017. Gekon Racing, oficiální distributor závodních náhradních dílů i přestavbových kitů Peugeot a zkušený organizátor poháru se sedmiletou tradicí Citroën Racing Trophy, bude zastávat roli promotéra. Peugeot a Total – z hlediska motoristického sportu nerozlučná dvojice – budou zajišťovat materiální podporu a marketingovou propagaci poháru.

PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017 se jako nový projekt v českém motoristickém sportu představí v druhé polovině března. Zaměří se na pět soutěží v rámci MČR.

Kalendář PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017

24. - 26. 3.   Valašská Rallye
19. - 20. 5. Rallye Český Krumlov
16. - 17. 6. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
1. - 2. 7. Rally Bohemia Mladá Boleslav
25. - 27. 8. Barum Czech Rally Zlín
peugeot-t.k.24.1.2017-photo-zdenek_sluka-0087.jpg

Soutěžní pohár bude otevřen klientsky oblíbeným vozům Peugeot 208 R2. Loni se v českých rallyových soutěžích fanoušci pravidelně setkávali s desítkou těchto vozů, které se staraly o napínavé souboje v rámci třídy 6. Z tohoto hlediska byla tato třída divácky velice atraktivní. Posádky s vozy Peugeot 208 R2 tvořily významnou část startovního pole na všech soutěžích loňského MČR s prvními příčkami ve třídě v podání pilotů Václava Dunovského a Filipa Mareše.

Startovné pro zájemce o pohár bude činit 1200 eur bez DPH. „V ceně startovného je zahrnut packet oblečení pro jezdce i spolujezdce, mediální prezentace účastníků, pohárové VIP zázemí, vybrané roční předplatné zdarma od Bauer media, výhodnější ceny na pneu Pirelli a další bonusové výhody našich partnerů. Samozřejmě nejdůležitějším aspektem je po zaplacení startovného možnost bojovat o lákavé finanční prémie v poháru PEUGEOT TOTAL RALLY CUP i možnost se přihlásit a vyjet si další finanční odměny v poháru PIRELLI“, upřesňuje promotér poháru Tomáš Pletka.

Cílová prémie + odměny

1. místo   1000 eur + autokosmetika Sonax
2. místo 800 eur + olej Total
3. místo 500 eur + reklamní předměty Peugeot
4. místo šek na náhradní díly v hodnotě 250 eur
peugeot-2008_dkr-photo-zdenek_sluka-0013.jpg

Hlavní cena PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017: voucher na 5000 eur k nákupu náhradních dílů Peugeot. Odměny za umístění budou předány po každém závodě.

PEUGEOT TOTAL RALLY CUP vyjadřuje ideu divize Peugeot Sport – podporovat jezdce, ale zdůrazňuje také dlouholeté spojení značek Peugeot a Total v motoristickém sportu. Těší mě, že se nám tento projekt podařilo spustit, protože kromě posádek by měl podporovat také image naší značky a prodej vozu Peugeot 208 R2 a dalších závodních produktů. Věříme, že pohár bude obohacením české rallyové scény a že přiláká k naší značce další posádky. Osobně se těším na nadcházející rallyovou sezónu, protože už teď to vypadá, že konkurence ve třídě 6 bude velice zajímavá,“ komentuje nový soutěžní pohár Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

,,Podobně jako Peugeot také Total hraje ve světě motorsportu integrální roli a společně sdílí nadšení a vášeň pro závody. Total ČR je aktivním partnerem i několika motoristických eventů v Čechách a na Slovensku. Společně s naším historickým partnerem Peugeot Sport ČR jsme se rozhodli pro realizaci tohoto speciálního projektu,  obzvláště po velkém vítězství v Dakaru. Je to pro nás příležitost, jak předvést kvalitu a výkon našich produktů na místním trhu,“ říká Lukasz Semeniuk, nový generální ředitel Total Central Europe HUB.

Podrobnosti o poháru najdete na internetových stránkách gekonracing  a na facebookovém profilu.

Společnost Gekon Racing nabízí zájemcům o účast v PEUGEOT TOTAL RALLY CUP 2017 možnost financování koupě závodního vozu Peugeot 208 R2  od společnosti ČSOB leasing, včetně havarijního pojištění.

Na tiskové konferenci, která se konala v úterý 24.1. 2017 v showroomu pražského autosalónu Peugeot Domanský byl vystaven dakarský speciál Peugeot 2008 DKR, který loni vyhrál Rallye Dakar.

Prohlédnout si ho můžete i Vy v prostorách autosalonu Domanský ve Stodůlkách. Možnost máte do konce ledna 2017.

 

Fotogalerie

resizer-video.png