Francouzsko-italsko-český koktejl na MSV

V úterý 8. října se v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu uskutečnil Francouzsko-italsko-český koktejl. Hosty přivítal Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu České republiky, který vyzdvihl kreativitu Francie a Itálie, jež mohou být zdrojem inspirace pro ČR. Roland Galharague, velvyslanec Francie v ČR a Pavel Zezula, honorární konzul Itálie, shodně kladli důraz na spolupráci v rámci Evropské unie. Francouzský velvyslanec také označil Česko za zemi s průmyslovou tradicí i budoucností, jež se pro mnohé francouzské firmy osvědčila jako dobrá volba pro zahraniční expanzi a doufá, že další firmy budou následovat.   

Pořadateli koktejlu jsou Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK) a Italská obchodní a průmyslová komora v ČR (CAMIC), jež na zahájení koktejlu reprezentovali Roland Bourgeois, prezident FČOK a Alessandro Pasquale, viceprezident CAMIC. Partnery koktejlu byly společnosti Total (Lukasz Semeniuk), Synergie (Arnaud Burnel) a Camozzi.    

Francouzsko-česká obchodní komora 

Francouzsko-česká obchodní komora je třetí největší zahraniční obchodní komorou v ČR. Již více než 23 let podporuje rozvoj bilaterálních obchodních vztahů. Pro více než 300 členských společností i veřejnost pořádá tým FČOK každoročně na 70 byznysových, networkingových i společenských akcí.  

Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb jako analýzy trhu, vyhledání obchodních partnerů nebo zaměstnanců českým a francouzským firmám, které působí na českém trhu nebo na něj chtějí proniknout. FČOK je pořadatelem Francouzského pavilonu na MSV, který letos slaví 17. ročník. Třináct vystavovatelů představuje technologické novinky na 250 metrech výstavní plochy ve čtyřech pavilonech.  

FČOK je členem CCI FI, sítě 123 francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí aktivních v 93 zemích světa. 

 

Zdroj: www.chambre.cz

 

Fotogalerie

 

resizer-video.png