DS E-TENSE FE 19

Jedinečná ukázka francouzského know-how ve formuli e nese podpis ds automobiles

ds-e-tense-fe-19-04.jpg

Společnost DS Automobiles, od sezóny 2015/2016 aktivní účastník mistrovství Formule E, se v roce 2018 stane jediným oficiálním francouzským výrobcem monopostu FIA nové generace.

DS Automobiles představuje svůj nový 100 % elektrický závodní monopost DS E-TENSE FE 19.

V průběhu uplynulých 3 let prokázaly technologie vyvinuté sportovní divizí DS Performance svou účinnost celkem čtyřmi vítězstvími a deseti pódiovými umístěními na čtyřech světových kontinentech.

Zkušenosti získané na závodních okruzích urychlují vývoj elektrifikované řady vozidel DS. Všechny příští modely značky budou k dispozici v plug-in hybridním nebo 100 % elektrickém provedení.

Monopost DS E-TENSE FE 19 v exkluzivní matně černé barvě se zlatými dekory je od 7. března v předpremiéře k vidění v showroomu DS World na 33 rue François 1er v Paříži.
Objevte DS E-TENSE FE 19 ve videoupoutávce. https://youtu.be/M4rUvWij-qg

Značka DS Automobiles, známá svými avantgardními vizemi, vstoupila do šampionátu FIA Formula E ve druhém roce jeho existence poté, co technické předpisy výrobcům umožnily otestovat jejich technické know-how.

Monopost druhé generace otevírá v páté sezóně šampionátu v roce 2018 novou kapitolu historie Formule E. Podvozek vozu doznal radikálních změn: nové aerodynamické řešení s větším přítlakem, nižší odpor a absence zadního spojleru, nové baterie, pneumatiky a další čelní kryt (HALO). Díky tříletým zkušenostem v šampionátu změnil DS Performance od základů pohon vozu. Nový motor DS E-MOTOR 19 je vybaven optimalizovaným systémem rekuperace energie, který využívá know-how značky. Své cenné zkušenosti tým promítnul i do vývoje nové převodovky, zavěšení zadní nápravy, systému chlazení, plně řízeného brzdového systému a elektroniky pro optimální řízení energie.

ds-e-tense-fe-19-01.jpg

Od zrodu DS Automobiles v roce 2014 se divize Performance DS věnuje udržitelným řešením automobilové mobility v budoucnosti, která prostřednictvím ambiciózního sportovního programu přenáší do soutěží Formule E. Tým velmi schopných lidí vyvíjí v ateliérech ve Versailles špičkové technologie, které jsou díky své účinnosti schopné obstát v silné konkurenci a značce vynesly v této mladé disciplíně první vítězství. V posledních měsících značka využívá této technologické laboratoře ke zdokonalení modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 a jeho budoucích elektrifikovaných modelů.

„V příští sezóně čeká Formuli E revoluce," říká Xavier Mestelan Pinon, ředitel DS Performance. "Nedávný pokrok, kterého dosáhli všichni výrobci podílející se na přípravě Formule E, nás povzbudil k dalším inovacím a překonání sebe samých. Nové automobily budou mít výkon 250 kW a baterie o výkonu 54 kWh. S DS E-TENSE FE 19 může každý řidič počítat s dvojnásobným dojezdem a zvýšeným výkonem. Toto významné navýšení odráží fenomenální pokrok, kterého jsme zásluhou Formule E v elektrických technologiích svědky. S nimi budeme schopni nabídnout našim zákazníkům stále více inovativních a účinných vozů, a to je hlavní motivace našeho působení v této avantgardní automobilové disciplíně.“

DS E-TENSE FE 19 představuje nová řešení, jejichž vývoj započal v DS Performance v září 2016 a první části byly testovány ve zkušebních laboratořích DS Performance na jaře 2017. Hlavní výzvu znamená celková minimální váha 900 kilogramů včetně pilota s baterií o hmotnosti 380 kilogramů. Tým DS Performance současně pracuje na vývoji inovačního systému rekuperace energie prostřednictvím elektronického ovládání brzd.

DS E-TENSE FE 19 se v předpremiéře představí v matném černém hávu s novým vizuálním podpisem DS Performance. Francouzské know-how luxusní značky DS Automobiles dokresluje zlatá grafika a dekory.

Zkušenosti získané na závodních okruzích urychlují vývoj elektrifikované řady vozidel DS. Všechny příští modely značky budou k dispozici v plug-in hybridním nebo 100 % elektrickém provedení. První konkrétní příklad: DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4x4 budou pohánět dva motory s kumulativním výkonem 300 k a dojezdem na elektrický pohon delším než 60 kilometrů.

« Jsme velice hrdí na to, že vozy z DS Performace jezdí ve Formuli E v barvách DS," říká Yves Bonnefont, generální ředitel společnosti DS Automobiles. "Naše značka je mladá a ambiciózní. Strategie elektrifikovaných vozidel byla vždy jádrem jejího vývoje, plánujeme, že v roce 2025 bude 35 % prodaných vozů DS jezdit s elektropohonem.  Rok 2018 s obchodním uvedením vozu DS 7 CROSSBACK a příchodem našeho nového DS E-TENSE FE 19 pro nás představuje velmi důležitý okamžik. V nadcházejících měsících očekáváme další velká překvapení, přičemž všechny tyto novinky těží z avantgardních inovací zrozených z tvůrčího ducha společnosti DS Automobiles.  »

TECHNICKÉ INFORMACE DS E-TENSE FE 19

ds-e-tense-fe-19-07.jpg

 

 • Type – Monopost
 • Délka x šířka x výška: 5,16 m x 1,77 m x 1,05 m
 • Rozvor: 3,10 m
 • Hmotnost: min. 900 kg včetně pilota
 • Baterie: 54KWH, 385 kg
 • MOTOR: elektrický, pohon zadních kol
 • Maximální výkon: 250 kW (338 k)
 • Rekuperace energie: 250 kW
 • Napájení: 900 V
 • Brzdy: chlazené kotoučové, karbon, 4 písty, elektronické řízení zadních brzd
 • Maximální rychlost: 230 km/h
 • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 2,8 s
 • Brzdná dráha: 100 m z 230 km/h na 40 km/h
 • Pneumatiky: Michelin Pilot Sport EV saison 5, 245x40R18 (vpředu), 305x40R18 (vzadu)

Více o DS AUTOMOBILES

Samostatná značka DS Automobiles oficiálně vznikla 1. června 2014 s jasnými ambicemi: vrátit francouzskou automobilku do prémiového segmentu. Značka DS se opírá o výjimečné dědictví kořeněné avantgardním duchem a prosazuje stejné hodnoty inovací a odlišnosti jako DS roku 1955.
Zaměřuje se na zákazníky, kteří chtějí prostřednictvím výjimečného vozu vyjádřit svou jedinečnost. V současné době tvoří řadu DS vozy DS 3, DS 3 CABRIO, DS 4, DS 4 CROSSBACK, DS 4S, DS 5, DS 5LS, DS 6 a DS 7 CROSSBACK.

Dnešní modely DS se odlišují avantgardním designem, precizní propracovaností každého detailu, špičkovými technologiemi a dynamickými kvalitami.
DS 7 CROSSBACK, inovativní SUV s pařížským know-how, uvádí na scénu modely DS druhé generace. Svou orientaci na výkonné hybridní a elektrické vozy značka promítne do hybridní verze DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4X4, která se stane součástí nabídky od roku 2019.

S modelem DS 7 CROSSBACK se zákazníci mohou seznámit v exkluzivních prodejnách DS Stores a DS Salons nebo na adrese 33 rue François 1er v Paříži, kde společnost DS vlastní luxusní značkový showroom DS WORLD PARIS. Nákupem vozu péče značky DS o zákazníky samozřejmě nekončí, právě naopak, s programem exkluzivních služeb ONLY YOU budování individuálního vztahu s klienty teprve začíná.

Sledujte veškeré novinky o značce DS na www.dsautomobiles.cz nebo na mezinárodních internetových stránkách www.dsautomobiles.com.

Více o MISTROVSTVÍ FIA FORMULE E ABB

Mistrovství Formule E ABB FIA je první světovou soutěží monopostů se 100 % elektrickým motorem, která se koná v ulicích řady významných světových měst - Hong Kong, Marrakech, Paříž, Berlín, New York... Hlavní myšlenkou šampionátu je představit vizi budoucího vývoje automobilového průmyslu. V rámci soutěží se prezentují a testují nejmodernější technologie z oblasti elektrické mobility a využití alternativních energií. Nadcházející roky soutěže umožní automobilovým výrobcům zaměřit se na vývoj motorů a baterií, které následně budou moci využít do standardních, sériově vyráběných elektrických vozů.

Více o TOTAL

Total je celosvětově integrovaný výrobce a dodavatel energie, přední mezinárodní společnost obchodující s plynem a oleji a významný hráč v oblasti nízkouhlíkových energií. Total po světě zaměstnává 98 000 lidí, kteří pracují na výzkumu a poskytování lepší, spolehlivější, čistší, efektivnější a inovativní energie dostupné co největšímu počtu zákazníků. Total působí ve 130 zemích světa a jeho snahou je, aby aktivity společnosti měly pozitivní a trvalý přínos v hospodářské, sociální i environmentální oblasti.

FIA & MICHELIN: partnerství pro mobilitu zítřka

Michelin, oficiální dodavatel pneumatik formule E, je navíc také oficiálním globálním partnerem kampaně FIA Action for Road Safety. Jedná se o program podporující Dekádu akce pro bezpečnost silničního provozu iniciovanou OSN. Jeho cílem je zachránit v příštích deseti letech pět milionů lidských životů cílenou osvětou a aktivitami za bezpečnější silnice, vozidla a chování účastníků silničního provozu po celém světě.

resizer-video.png